Rady pro majitele

Majitel je ten, kdo nám poskytuje informace o předvedeném pacientovi. Majitel je taky ten, kdo jej zná nejlépe. A majitel obvykle bývá i ten, kdo nám (ne)vědomky neříká úplnou pravdu. Známá fráze "důvěřuj, ale prověřuj" nabývá v ordinaci kolikrát velký význam.

V době moderní medicíny se i veterinární lékaři snaží specializovat na zvířata a zaměření, která jsou jejich srdci bližší. Je jasné, že veterinář nemůže mít rozhled úplně ve všem. Moc se nenosí říct, že něco nevím, neumím nebo nedělám a poslat klienta s pacientem ke kolegovi, který se daným problémem zabývá více. To bohužel vy jako majitel moc...

Tolik peněz?!

15.10.2020

Dva pohledy na situaci vytahující peníze z naší peněženky. Dnes a denně od nás peníze utíkají a je jen na nás, který směr jim zvolíme.

Článek je zaměřen na mladší věkovou kategorii, případně na její rodiče, kteří pomáhají svým dítkům s výběrem školy.
Profese veterináře je pro spoustu mladých holek splněný sen. Celý den léčit nemocné zvířátka, hladit je, starat se o ně a na konci je hřejivý pocit, že někomu pomohli a byli za to pochváleni. Ovšem jít na gymnázium nebo na střední...

Poslední dobou dochází k velkému rozvoji péče o naše mazlíčky a to nejen veterinární, ale i té okolo. Již pár let na našem trhu působí několik pojišťoven, které nabízí pojištění vašich mazlíčků. Nejen psy si můžete pojistit. Nabízené služby jsou i pro kočky nebo třeba koně.

Je léto a to láká nejen k výletům s našimi čtyřnohými parťáky, ale rádi je bereme s sebou na dovolenou. Ať už po horách nebo k moři. Do chatky nebo pod stan. V naší republice nebo do zahraničí. Co si sebou zabalit pro strýčka příhodu jsem sepsala v článku.

Už pár dnů tu máme léto. Dny jsou delší, procházky se psy příjemnější a zahrádky u restaurací otevřené. Každý rok končí mnoho psů v rukou veterinářů z důvodu špatně odhadnutých podmínek letních aktivit a následného přehřátí. Mám pro vás pár tipů, jak se tomu vyvarovat.

U koček není očkování tak běžné jako u psů. A přitom by to mělo být. Zvlášť, kdy i v dnešní době stále venku žije spousta bezprizorních koček, které se mezi sebou nekontrolovatelně množí a přenášejí různé onemocnění.

Spacích poloh koček je několik. Ať už spí schoulené v co nejmenším klubíčku nebo se labužnicky roztahují na gauči. Některé znamenají totální štěstí, jiné jsou pro nás ukazatelem ostražitosti kočky.

V dnešní době je na trhu velké množství přípravkům určeným k prevenci proti klíšťatům, blechám a dalším ektoparazitů. Jaké jsou naše možnosti a pro co se rozhodnout u vašeho pejska si můžete přečíst v článku.