O mě

Promovala jsem v roce 2016. Mé první zaměstnání bylo v malé ordinaci v Havířově, kde jsem se naučila základům. Ty jsem pak dále rozvíjela ve svém druhém zaměstnání na veterinární klinice. Pravidelně se účastním vzdělávacích akcí v oboru. Po celou dobu mi ovšem v mém okolí chybí služba, která by šetřila čas klientům a zároveň i kolegům veterinárním lékařům, kteří by se tak mohli věnovat pouze nemocným pacientům.

Momentálně od dubna 2020 jsem k dispozici v ordinaci MVDr. Zbyňka Horáka v Havířově - Šumbarku.

Miluji všechna zvířata, zejména kočky, psi a hlodavce. Vlastnila jsem i koně - anglického plnokrevníka Míšu, ale jeho smrt během mých vysokoškolských studií pro mě byla natolik traumatická, že jsem se na několik let z koňského světa úplně odstřihla a ani na škole jsem se koním moc nevěnovala. Nedovedla jsem se zbavit myšlenek na svého milovaného koníka Míšu, o kterého  jsem přišla. Protože jsem neměla finance na to pořídit si a hlavně mít v "provozu" druhého koně, koupila jsem si psa Pantíka plemene australský ovčák. Po pár letech k němu přibyla i fenka Sušenka a protože mám ráda všechno v pořádku, byla na podzim roku 2019 založena chovatelská stanice Miripaws. Se svými psy se věnuji mnoha sportům, momentálně agility, noseworku, obedience a nově canisterapii. Se Sušenkou mám složené canisterapeutické zkoušky a chodíme spolu do školek a domovů důchodců.

Moje vize

Spousta času se ztratí při čekání v čekárně. Čas, který bychom mohli využít užitečněji. Nevidím důvod čekat nezřídka několik desítek minut, než přijdeme na řadu, se zdravým zvířetem. Proto přicházím se svou službou, kdy se po telefonické či mailové domluvě dostavím k vám domů, zvířátko zkontroluji a provedu domluvené úkony. Zvíře tak nebude vystaveno přebytečnému stresu z cestování, čekání, veterinární ordinace a v neposlední řadě i samotného veterinárního lékaře.

Protože si myslím, že takto nelze dělat žádná velká medicína, zabývám se pouze preventivní péče (čipování, očkování, atd.). Od ledna 2020 jsem se odhodlala nabídnout ještě i eutanázie v domácím prostředí. Samotná představa, že bych své miláčky vezla do ordinace a pak jela s prázdnou domů je pro mě tak šílená, snažila bych se ji maximálně předejít, že tohle nemůžu udělat ani vašim zvířátkům.

Léčit u vás doma prozatím neplánuji. Nemyslím si, že jsem momentálně schopna zajistit takové podmínky, jako v ordinaci s plným přístrojovým vybavením a proto je z mého pohledu nevhodné léčit vaše mazlíčky mimo veterinu.


Plány do budoucna

V budoucnu bych se ráda více zaměřila na kočky. A to ne jen na medicínu koček, ale především na jejich "problematické" chování. Mnoho kočičích problémů, se kterými za námi přicházíte do ordinací, je stresového původu a je potřeba něco změnit, aby jste tomu předcházeli.

Dále mám v plánu prohlubovat si vědomosti v oblasti medicíny drobných savců. Deset let jsem chovala morčata a momentálně mám zálusk na činčily a jejich chov. A taky zakrslé králíčky. Ovšem všechno je to zatím jen daleká hudba budoucnosti.